louis vuitton handbags outlet louis vuitton outlet
www.Diarunadiar.com
امروز ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين

ناگفته ها

گفتگو

مقالات

گزارش

آمار سایت

ارسال به دوستان  نسخه چاپی
کویه:
 پیوستن موسی باباخانی به حدک
به خاطر شبنم، منزوی شدن در حدکا یا پیروی از رامبد؟

همانطور که از شایعات اخیر پخش شده در حزب در خصوص پیوستن موسی باباخانی و چند تن دیگر به حدک بر می آمد با روشن تر شدن این امر، گمانه زنی ها در این خصوص نیز بسیار قوت گرفت.

با تعطیل شدن تیشک تی وی انتظار می رفت حدکا روی خوش به موسی نشان ندهد. موسایی که تا حدود بسیار زیادی کارهایش و برد تبلیغاتی اش وابسته به تیشک تی وی بود. به رسم حزب وقتی کارتان با یک فرد تمام می شود باید او را دور انداخت. حدکا نیز شرایط اینچنینی برای موسی فراهم آورد. زمانی که مشاهده کردند دیگر نیازی به او نیست ابتدا او را به حاشیه رانده و منزوی کردند، سپس انگ های مختلف از اتهام جاسوسی تا.... به او زدند و سپس موسی را به جایی رساندند که یا خودش کنار بکشد و یا استعفا داده و به جریان دیگر بپیوندد.

البته به زعم دیار و نادیار حدکا اشتباه کرد. تنها عیب موسی این بود که یک قوم و خویش و یا فامیل برش دار در ترکیب مرکزیت و تصمیم گیران گروه نداشت. به قول ما موسی پارتی نداشت. والا به جرأت می توان گفت طی چند سال اخیر هیچ کس مانند موسی باباخانی برای حزب دمکرات کردستان ایران هسته داخلی جذب نکرده بود. چه به لحاظ کمیت و چه به لحاظ کیفیت. هر چند کار تشکیلاتی در حزب به اندازه روابط و منطقه گرایی ارزش ندارد.

به هرحال این یک سوی سکه است. و دو گمانه زنی مهم تر نیز در این خصوص وجود دارد.

مسئولین حدکا معتقند نخستین انگیزه موسی برای بروز این رفتارهای نابهنجار دختری به نام شبنم – فرزند یکی از کادرهای حدک- می باشد که گویا پیوند عشق و عاشقی موسی با او و ازدواج با شبنم انگیزه اصلی اش برای پیوستن به حدک بوده است. آنها معتقدند حدکا بی احترامی به موسی نکرده و موسی با این رفتارها و مظلوم نمایی در پی بهانه ای برای پیوستن به حدک و ازدواج با شبنم بوده است.

گمانه زنی سوم، تز رامبد لطف پوریسم می باشد. هم حدک و هم موسی از این تز بدشان نمی آید. حدک در صدد تلافی مدل رامبد لطف پوری و شوء تلویزیونی بود که حدکا پیش از کنگره 15 با استفاده از رامبد علیه منشعبین به راه انداخت. در این میان موسی نیز بدش نمی آید. چرا که موقعیت خود در حدکا را از دست رفته می دید و با این عمل هم محبوب حدک می شد، هم بر سر زبان ها می افتاد و هم به احتمال زیاد در ترکیب مرکزیت حدک رأی می آورد. پستی که در حدکا و درکنگره 16 از دست رفته می دید.

از منظر ما حدک معقول تر از حدکاست که بخواهد در این شرایط مانور رسانه ای و تلویزیونی به راه اندازد. معمولاً حدکا هر بار در آستانه کنگره ها یک مانور و هجمه تلویزیونی- خبری و رسانه ای علیه منشعبین راه می اندازد تا طرح اتحاد دوباره کلا از سرزبان ها بیفتد. چند سال پیش با پروژه رامبد لطف پوری و این بار با پروژه نسکو و دابران.

اما تصمیم گیران حدک اندکی عاقل تر بوده و نیازی به این نمایشنامه های تلویزیونی و یا تبلیغاتی علیه طرف مقابل ندارند.

 از طرفی موسی تا کنون رابطه عشق و عاشقی با دختران زیادی داشته که هیچ یک منجر به ازدواج نشده که جدی ترین آنها نیز بیان بود...

بنابراین به خاطر یک دختر هیچ گاه آینده سیاسی و تشکیلاتی خود را به چالش نمی کشد. هر چند ممکن است این یک انگیزه بسیار قوی باشد و اگر ختم به ازدواج شود آن گاه معلوم می شود که انگیزه اصلی همین بوده است.

اما اینکه چرا حدکا از چنین نیروی فعالی - هرچند کم سواد و بی ملاحظه - دست کشید هزار سؤال در مورد آن مطرح است که اولین پاسخ آن تز دورانداختن فردی است که تاریخ مصرف آن گذشته و دیگر نیازی به او نیست و دومین پاسخ منطقه گرایی و نداشتن یک حامی قوی در مورد موسی می باشد.

به هر حال موسی باید منتظر روزهایی باشد که هم در کوردکانال حضور یابد و هم کوله پشتی خود را بردوش انداخته و به همراه نیروهای جنوب در منطقه کرمانشاه و ایلام حضور پیدا کند. که البته امیدواریم که اینچنین نشود و فریب هسته های داخلی اش را نخورد و هنوز زود است برای این جوان خام و ناپخته – به لحاظ رزمی- گرفتار شدن در دام نیروهای هنگ مرزی.

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۱۵ تعداد بازدید: 6636

نظر کاربران
داش موسی اگر دروم نکردبیت یا تو آشتی تیمورت گاوه وا هلاتی بو قلا
یا اوه ته تیمور توی گاوه هلاتی.
نوشته شده توسط رسول سوور در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۱

کوسخول ترین فرد ناودرون کرماشان ام موسا که ره یه
نوشته شده توسط تیمور مصتفایی ژن حیز در تاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۲۲

موسا هیچ پوخیک نیه
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۸

تو خوا کابرایک رفیق حمه ی برا بیت ایتر ابی چی بی
نوشته شده توسط سعدی در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۱۳

هرکسی یک مقداردارای سطح آگاهی باشد.میتوانداهل عیش ونوش بودن سران احزاب رادرک کندوازآنهابرای همیشه جداشود.فقط برای نگهبانی ازخودشان نیرومیخواهندوهیچگونه عدالتی درتشکیلات همه این معدومین وجودندارد.کس جرات نداردنفس بکشد.فوری میگویند -نفوذی -
نوشته شده توسط کاوه در تاریخ ۱۳۹۴/۵/۲۰

این اراجیف چیه مینویسی جان مادرت یه خبر درست بذار
نوشته شده توسط محمد در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۰

سلام به جرت و شهامت داش موسی چون در مقابل ارتجاعی مچه و حمه کثیف و ارازل رهبری حدکا رودر رو میشد چون واقعت هارا بر ملا میکرد تحملش نکردن زنده باد موسی جان اینده روشنی داری مادر حمه نزیف گایدی
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۱۹

سلام به جرت و شهامت داش موسی چون در مقابل ارتجاعی مچه و حمه کثیف و ارازل رهبری حدکا رودر رو میشد چون واقعت هارا بر ملا میکرد تحملش نکردن زنده باد موسی جان اینده روشنی داری مادر حمه نزیف گایدی
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۱۹

موسا با اشتی تیمور ارطبات داشتن کارشان به جای باریک کشیده بود تیمور او را عوامل مدانست هر روز براش توطه میچیدن تا او را راهی قلعه کردن
نوشته شده توسط هیوا در تاریخ ۱۳۹۴/۲/۳۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:

جستجو
   

پربیننده ها