louis vuitton handbags outlet louis vuitton outlet
www.Diarunadiar.com
امروز ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين

ناگفته ها

گفتگو

مقالات

گزارش

آمار سایت

ارسال به دوستان  نسخه چاپی
کویه:
 آلاچیق شیشه ای هجری
اختلاف اساسی شرایط زندگی مسئولین و اعضای حزب دمکرات

شعار بژی کوردستان سر دادن مهم نیست. افتخار به نام رهبران پیشین حزب مهم نیست. سخنران و تئوریه پرداز در جامعه کُردی و بویژه در میان احزاب کُرد به مراتب فراتر از دیگر بخش هاست. مهم عملکرد فرد است که نشان می دهد تا چه حد به اهداف خود و گفتار خود پایبند است.

بویژه اگر این فرد رهبریت یک جریان مدعی دفاع از حقوق مردم محروم  کُرد را داشته باشد. یکی مانند قاضی محمد جانش را در این راه می دهد یکی نه تنها از نام قاضی خرج می کند بلکه رهبریت حزب و داعیه احقاق حقوق کُردها را به وسیله ای برای رفاه، مال اندوزی و تضمین آینده شخصی خود و فرزندانش مبدل ساخته است. سؤال این است که چنین رهبرانی که با راه اندازی مسابقه مال اندوزی و دپوی ثروت حتی نتوانسته اند آسایش و آرامش نسبی برای اعضای حزب خود فراهم آورند (کمی از مال اندوزی خود بکاهند)، چگونه می خواهند مدعی ایجاد رفاه، آرامش، آسایش و احقاق حقوق کُردها باشند. آنها اگر می توانستند حقوق پیشمرگه های خود را مراعات و احقاق می کردند.

وقتی ملاحظه می شود مصطفی هجری تمام فرزندان خود را برای تحصیل به اروپا فرستاده و تنها پروانه دانشور نزد وی است. وقتی ملاحظه می شود چکو رحیمی فرزندانش را برای تحصیلات عالیه به اروپا فرستاده، وقتی هجری در منزل اعیانی خود آلاچیق شیشه ای ساخته که کلکسیون مشروب در آن وجود داشته و حتی درب مخفی اضطراری نیز دارد، وقتی صبحانه محمدنظیف قادری چیزی جز کله پاچه (از شهرکویه) نیست، وقتی رامبد لطف پوری با عضویت در کمیته مرکزی هم منزل شخصی بدست آورد و هم بدهی های ماشینش را صاف کرد و اکنون نیز هر روز برای شنا و تفریح به استخر می رود، وقتی مسئولین و رهبران مسافرت های فصلی به اروپا دارند، وقتی محمد نظیف قادری، میروعلیار، کاوه بهرامی و رستم جهانگیری همه دارای سهام های بزرگ در کمپانی های عمرانی کردستان عراق هستند، وقتی چکو رحیمی، محمدصالح قادری، سید رضا درودگر، شاهو حسینی و... مسابقه ثروت به راه انداخته وحتی خانه های مجلل خود را به اجاره می دهند. وقتی اعضای کمیته مرکزی حقوق دلاری می گیرند، چه می شود که یک پیشمرگ با حقوق 40 تا 50 هزار دیناری ماهیانه باید روزها سر بدر کند و حتی پول یک سیگار نداشته باشد. چه می شود که حمه گازوئیلی ها باید در فقر و بیماری جان دهند. چرا پیشمرگان باید یا نگهبانی خانه مردم را بدهند یا کارگری کنند تا هزینه اندک معیشت خود را تأمین کنند؟ چرا باید با استفاده از چند واسطه و کارچاق کن برای همسرانشان در ادارات و اماکن کاری دست و پا کنند تا خرج زندگی تأمین شود و از آنسو آن فضاحت های اخلاقی و فسادها پدید آید؟  چرا باید از بامداد باید به فکر کارگری در اقلیم کردستان باشند؟

اینگونه است. این آه پیشمرگه هاست که از یکسو پسر هجری را تو خودکشی به پیش می برد و از سوی دیگر پای دختر چکو را قطع می کند. رهبران بیفکری که پیشمرگه ها را با هزار امید از وطن خود بریده اند و آنجا در فقر و فساد می پرورانند آینده خوشی ندارند و نخواهند داشت چرا که نفرین این تبعیض و آه دل پیشمرگه ها مدام پشت سر آنها خواهد بود.

تاريخ: ۱۳۹۳/۲/۸ تعداد بازدید: 6967

نظر کاربران
کاک مسته فا به داخه وه 2که سی لا گرینگه یک لقمان مهر فر که کتیبی
بو بنوسیت تعریفی بکات دووم کریم پرویزی طرحی بو پیاده بکات که چون
له دسه لات بمینیته وه و پاره ی دزی بیته دستی.
نوشته شده توسط انتشارات در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۱

هر دو سکر تیر له گه ل ایران ریکه وتوون که حیزب اشبتال پی بکه ن
بلام ورده ورده نه له ناکاو بیاناسن ام دو گه واته ام دو جاشه مخفیه
نوشته شده توسط سید عزیز ولاخ در تاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۲۱

اخ هجری دز تو ملا عبدولا هر دوکتان سکرتیر بوون وا دیاره اگاتان له دزی
یکتر هیه بویه ام حیزبتان به م اقاره برد ها .
هردوکتان بتوپن حیزب دبیته وه یک
نوشته شده توسط اگری در تاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۸

کاک مسته فا زور حه زی له په یینه واته زبلی ته ویله ی مه ر و مالات
بو ناو باخچه که ی مه راقیه تی
نوشته شده توسط جبار در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۱۷

آقا تا خر باشه خر سوار هم زیاده حالا هجری هم فعلا خر زیاد داره
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۶/۲۴

کمونیست های ویتنام وقتی گلاسنوست در شوروی سوسیالیستی صورت پذیرفت و رفته رفته جمهوری های شوری اعلام استقلال کردند و دیوار برلین فرو ریخت چون دیدند دیگر در این سفره (سوسیالیسم ) چیزی به آنها نمی ماسد رسما ً اعلام کردند (( حالا که نتوانستیم به خلق برسیم حداقل بخود برسیم )) و اینگونه بود که میلیون ها دانگ(واحد پول ویتنام ) را به حسابهای خود در کشورهای دیگر سرازیر کردند و از فرصت استفاده نمودندو بخود رسیدند و بارو بندیل خود را بستند و هر کدام به گوشه ایی از کشورهای متخاصم دیروز غربی پناه بردند مصطفی هجری هم که سی و اندی سال است به زعم خود منتظر (روخانی رژیم ) یا همان درهم شکستن نظام مقدس جمهوری اسلامی است حالا که می داند با استقرار پایدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و تبدیل آن به یک هژمون بسیار قوی منطقه ایی آنهم در دوران تحریم و سپس رسیدن ایران به توافق هسته ایی دیگر باید آن خیالهای باطل را از سر به زمین گذاشت به دنبال ثروت اندوزی است و دیگر سودای باطل رهبری کردهای ایران را به سر ندارد او خوب می داند نه او و نه کومله هزار تکه شده و نه پژاک در به در به دنبال تکه نانی در کوهستانها دیگر جایی در میان ملت کرد این اصیل ترین ایرانی ها که منطقه شان یعنی مناطق کردنشین می رود تا وارد فاز بزرگی از توسعه و عمران و آبادانی شود ندارند اگر کومله و دموکرات و پژاک مزورانه در چند صباح اخیر تحرکاتی انجام داده اند آن تکانه های آخرین نفسهاست آنها باخته اند و خوب می دانند که باخته اند و خوب می دانند بزودی فرقه هاشان و داردو دسته شان از هم خواهند پاشید و دیگر حتی در کردستان عراق نیز جایی برای نفس کشیدن نخواهند یافت و به همین دلیل است فرزندان و نوه های خود را بسرعت به این کشور و آن کشور گسیل می دارند بدبخت نوچه های آنها هستند همانهایی که خود را پیشمرگه می نامند نمی دانند که چه کلاه بزرگی سرشان رفته است آنها بادی گارد فرزندان این دودوزه بازان شده اند و در جهل مرکب بی خبری به سر می برند تا کی بیدار شوند و خود را از عفونتی که دچارش شده اند پاک نمایند و به آغوش ملت خود باز گردند مطمئناً بزودی..... اندکی صبر سحر نزدیک است
نوشته شده توسط روشنگر در تاریخ ۱۳۹۴/۶/۸

زورناپیاون
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۳۱

اقای هجری کاره خوبی کردید باید اونجا رد اباد کنی چون به همین نزدیکها جاده دو طرفه اربیل سلیمانی تو کمپ و مقرهات رد میشه نشانه اون هستش که باید الاچیقت بزاری برای بچه های قاسم سلیامانی اخه احمق تا کی حالیت نیست دشت کویه را باید تخلیه کرد خاک تو سرت مگر قاسملو نگفته هر حزب سیاسی در موزع تدافعی قرار بگیرد نابودیش مسوگرهست چاه برای حزبت حفر کردی کاری تو کردی به حزب یعنی ما سپاه پاسداران تو برنامه دراز مدتی برایش پیش بینی کردیم یعنی راه یه شبه را 2ساعت کردی برابرایمان برای این کارت تشکر لازم هست بازم انتزار داریم ازت هجری جان به همکاری تیمور حمه کثیف کریم میرو شاه کسخولها
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۳

از هجری پرسیدن بعداز این همه مبارزه بلاخره میخای در اینده چی بشی که باز نشت شدیدر جواب داد علاقه به گل وابیاری ددارم.ولی وقت خودش از د.قاسملو پرسیدن شما چی گفته به نوشتن تاریخ حزب انچه گذشت من در حزب وتجربها برای دیگران یا تاریخ کردستان.
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۰

از هجری پرسیدن بعداز این همه مبارزه بلاخره میخای در اینده چی بشی که باز نشت شدیدر جواب داد علاقه به گل وابیاری ددارم.ولی وقت خودش از د.قاسملو پرسیدن شما چی گفته به نوشتن تاریخ حزب انچه گذشت من در حزب وتجربها برای دیگران یا تاریخ کردستان.
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۰

واقعیت هست راستش کم نوشتید بیش از این هست ونوشه حمه نزیف وقتی این ور اور مکنه پیش چشم پیشمرگان فش به مادرش میدن
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۱۹

واقعیت هست راستش کم نوشتید بیش از این هست ونوشه حمه نزیف وقتی این ور اور مکنه پیش چشم پیشمرگان فش به مادرش میدن
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۱۹

گزارش آلاچیق شیشه ای ... عالی بود
نوشته شده توسط کوروش در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:

جستجو
   

پربیننده ها