louis vuitton handbags outlet louis vuitton outlet
www.Diarunadiar.com
امروز ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ دي

ناگفته ها

گفتگو

مقالات

گزارش

آمار سایت

ارسال به دوستان  نسخه چاپی
دیار و نادیار:
 فیلم زنده سوزاندن کُردها در سوریه +18
تداوم قتل عام کردها در سوریه با سکوت رسانه های بین المللی


 بیش از یک ماه است که با صدور فتوای قتل عام کُردها توسط جبهه النصره در سوریه، گروگان گیری، کشت و کشتار، تجاوز به جان، مال و ناموس کردها در شرق سوریه در سایه سکوت رسانه های بین المللی ادامه دارد.

بر اساس این فتوا که مدام از بلند گوهای مساجد برخی شهرها و روستاهای کُردنشین سوریه تکرار می شود، قتل عام کردها مباح، تجاوز و ربودن زنان و اموال آنها برای معارضین تروریست حلال برشمرده می شود.

 

این اولین فتوایی نبود که معارضین و تروریست های سوریه صادر کردند. روزی فتوای قتل عام شیعیان، روزی فتوای جهاد نکاح که شخصیت زنان را له کرد، روزی فتوای ممنوعیت شنا در رودخانه ها، روزی فتوای روبنده اجباری برای زنان، روزی فتوای ریش بلند و دشداشه برای مردان، روزی زندان برای روزه خواری و... تا اینکه نوبت به فتوای قتل عام کُردها رسید.

 
 

اینگونه به پیش برود شاید جنایتی هولناک تر از انفال در انتظار کُردها باشد. آن هم در حال و هوایی که اخبار رسانه های بین المللی تحت الشعاع اخبار و جریانات مصر قرار گرفته، تندروهای سلفی و وهابی در سایه حمایت های هم کیشانشان در عربستان و حامیان مالی و تسلیحاتی اروپایی، اکنون همان اسلحه ها و تجهیزات نظامی را رو به سوی کُردها نشانه گرفته اند.

اما خبر جنایت کم سابقه تروریستهای جبهه النصره در سایه سکوت رسانه های بین المللی در شبکه های اجتماعی منتشر گردید. به گزارش دام‌پرس این گروه تروریستی با حمله به روستای تل‌الابیض در حومه شهر حسکه اقدام به قتل‌عام 120 کودک و 330 تن از زنان و سالمندان ساکن این روستا کردند.

از زمان شکل گیری این جنایات هولناک نیروهای جبهه النصره بیش از 200 تن از ساکنان روستاهای کردنشین را ربوده اند.

سیل وحشت میان کُردهای سوریه آنها را وادار به مهاجرت دسته جمعی به خاک کردستان عراق کرده که بر اساس آمار سازمان ملل تا کنون 30000 مهاجر کُرد سوریه ای به عراق داشته ایم.

 

هرچند بارزانی با مماشات زیر بار این پناهنده ها رفته و تا چند روز دروازه ای مرزی به روی مهاجرات بسته بود. البته حق داشت. بارزانی تا چندی پیش چشم بر درندگی این حیوانات شبیه به انسان در سوریه بسته بود و سر میز حامیان آنها حاضر شده و دست آنها را می فشرد اما الان احساسات کردایتی و افکار عمومی انگار کمی وجدان او را بیدار کرده البته فقط در حد مکاتبه و اعتراض به جبهه النصره! آن هم بعد از کشتار بیش از 450 زن و کودک کُرد و ربوده شدن 200 نفر!

آیا کشته قربانیان قبلی و غیرکُرد جبهه النصره انسان نبودند؟ آیا نمی بایست زودتر فکری به حال این حیوان افسارگسیخته دست آموز تفکر سلفیت و وهابی گری میشد که نه تنها مایه ننگ اسلام و مسلمانان است بلکه آبروی انسان و انسانیت را نیز برده اند.

از اعدام کودک سه ساله شیعی گرفته تا سوزاندن دردناک سه جوان کُرد سوریه ای حادثه ای نیست که به این سادگی از اذهان بشریت پاک شود.

 

در میان کُردها اما واکنش با این جنایات هولناک ادامه دارد. حزب دمکرات کردستان که تا دیروز از حامیان پروپا قرص تروریست های سوری بود و آنها را ارتش آزادیبخش سوریه و مخافین بشار اسد خطاب می کرد، امروز آنها را اسلامگرایان افراطی خطاب می کند و بدون اینکه اشاره نماید آنها در چه جبهه و جناحی بودند؟ علیه چه کسی می جنگیدند فقط اشاره میدارد قتل و عام کردهای سوریه توسط اسلامگرایان افراطی را محکوم میکنیم؟!

 در اطلاعیه حزب آمده است :حزب دمکرات کردستان ایران با صدور بیانیەایی سکوت در قبال کشتار مردم کُرد در غرب کردستان را دفاع از جنایت نامیده و از کلیه سازمانها و نهادهای حقوق بشری درخواست کرده که به مردم آسیب دیده کمک رسانی کنند.حزب دمکرات کردستان ایران با اشاره به فتوای گروههای جهادی و تندرو اسلامی بر علیه مردم کُرد اضافه می کند: "بر اساس فتوای این گروهها خون و مال مردم کُرد ، مردان و زنان و کودکان برای تروریست ها حلال شده و حمله وحشیانەای بر علیه مردم غیرنظامی آغاز شده است."

باز جای تشکر دارد که هرچند دیر ولی بالاخره با ریخته شدن خون کُردها غیرت سران کنونی حزب بیدار شد و حداقل اطلاعیه ای صادر نمود. البته پس از مجوز آقای بارزانی!

این حد هم کافی است. سران قبلی آنها حتی با ریخته شدن خون کُردها نیز به خود نیامده و قاسلمو به راحتی چشم برکشتار کردها در فجایع حلبچه و بمباران شیمیایی آنها فروبست! حتی همین اطلاعیه ساده را نیز جرأت نکرد صادر نماید.

 

پژاک نیز در بیانیەایی با تاکید بر همکاری و کمک به مردم کُرد در غرب کردستان می گوید در صورت لزوم آمادەی همکاری نظامی در راستای حفظ دست آوردهای غرب کردستان می باشد. البته مماشات پ.ک.ک و پژاک از مواضع قبلی شان راه را بر درنده خویی النصره باز گذاشت چرا که زمانی که پ.ک.ک رو در روی این جریانات قرار داشت هیچ معارض و تروریستی به خود اجازه نمی داد دست تعرض به سوی کُردها دراز کند.

در میان نهادهای داخل ایران نیز همصدایی و حمایت وجود داشته است. یکی از انستیوتو های کُردی ارومیه (انستیتو خانی) با اشاره به قتل عام زنان و کودکان کُرد توسط تروریست ها و سلفی های وابسته به القاعده با حمایت و پشتیبانی برخی از کشورهای همسایه می نویسد این کشتارها که بر اساس منفعت ابرقدرت ها و قدرت های منطقەای روی داده، می رود تا کودکان کرد را به  آتشی بزرگ بسپارد.

بیش از ٣٢ وکیل دادگستری در دو استان کرمانشاه و ایلام با انتشار بیانیه‌ای کشتار مردم کُرد در کشور سوریه را محکوم و خواستار دخالت سازمان ملل به ویژه شورای امنیت شدند.

 می توان گفت پس از کشتارحلبچه و انفال، یکی از جنایات هولناک تاریخ در خصوص کردها در حال شکل گرفتن است. اما اگر ستون های حقوق بشری سایت های حزب را نگاهی بیندازیم، هنوز آنطور که باید و شاید رنگ و بوی حمایت تمام عیار از کُردهای سوریه و بازتاب فجایع آن دیده نمی شود.

در ادامه توجه خوانندگان محترم را به فیلم هولناک سوزاندن سه کُرد سوری توسط معارضین تروریست دعوت می نماییم :

 

تاريخ: ۱۳۹۲/۵/۲۹ تعداد بازدید: 12113

نظر کاربران
ریکه ت پیروز لاوه کانت دلخوش اسمانت روشنتر ای کوردیستان
نوشته شده توسط ع.ن. در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۷

ژیان بی کؤردو ژیان بی کؤردستان تاله
نوشته شده توسط ماردین زمانی در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۸

لعنت برهمه ي وطنفرؤشان كه از دشمنان ملعون ترن
نوشته شده توسط يك كورد در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۲۴

همه برادریم
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۳/۶/۱۷

بوچی نه گریم بو لا وانه ی که بوکی عه شقیان لی سوور بو/ کوشکی پر ژانی ژیانیان به تیری زولی خاپور بو/
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۳

لعنت بر این حرامزادها ی تخم سگ مادر جنده
نوشته شده توسط رضا در تاریخ ۱۳۹۳/۴/۵

لعنت به مخالفان کورد.گیانم فدای کردستان
نوشته شده توسط یونس در تاریخ ۱۳۹۲/۱۲/۲۸

فقط خدا باید جواب اینها رو بده مگه اونا خانواده وزن و بچه ندارن وای پناه بر خدا اینها اسم ادم را خراب کردند
نوشته شده توسط بوکان در تاریخ ۱۳۹۲/۱۲/۱۰

مگه کسی جای کسی را تنگ کرده چرا باید این بندگان خدا کشته بشند؟؟
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۰

کرد یعنی یک حقیقت ناب ناب
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۱۵

کوربشن.نابود بشن.خدایا کجا فرمودی کشتن کردها حلاله.دشمنان کرد
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۸

کوربشن.نابود بشن.خدایا کجا فرمودی کشتن کردها حلاله.دشمنان کرد
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۸

درود بر کرد و کردستان سلاو له کوردستان
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۱

درود بر کرد و کردستان سلاو له کوردستان
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۱

لعنت باد هرچه مخالف کورد است.
نوشته شده توسط مه ریوانی در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۱۹

لعنت باد هرچه مخالف کورد است.
نوشته شده توسط مه ریوانی در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:

جستجو
   

پربیننده ها