louis vuitton handbags outlet louis vuitton outlet
www.Diarunadiar.com
امروز ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين

ناگفته ها

گفتگو

مقالات

گزارش

آمار سایت

ارسال به دوستان  نسخه چاپی
آكام نيوز:
 روايت درگيري دمكرات و كومله با پژاك!
يك ضرب المثل جالب داريم كه مي گويد وقتي سلماني ها بيكار مي شوند،‌شروع مي كنند به تراشيدن سر يكديگر
 

يك ضرب المثل جالب داريم كه مي گويد وقتي سلماني ها بيكار مي شوند،‌شروع مي كنند به تراشيدن سر يكديگر!  البته گاهي نيز عنوان مي كنند:‌ديگ به ديگ مي گويد رويت سياه است!

اين دو مثل فوق حكايت اين روزهاي اختلاف بين كومبه و دمكرات با پژاك است :

بیانیه‌ی اخیر شاخه‌ی نظامی پژاك كه در آن رسماً كومله و دمكرات و سركردگان آنها را (عبدالله مهتدی و مصطفی هجری) جیره‌خوار جمهوری اسلامی ایران خوانده بود؛ واكنش تند این احزاب و سران آنها را سبب شد. بطوریكه اعضا، هواداران و مطبوعات این احزاب نیز در مقابل، بیانیه‌های تندی را منتشر كرده‌اند. به نظر بسیاری از صاحب‌نظران عرصه‌ی سیاسی و نظامی كردستان، این آغاز جنگی تحمیل شده به كومله و دمكرات توسط پژاك است.چراكه پژاك به دلیل استقرار در كوهستان‌های مرزی، دارای شاخه‌ی نظامی است، اما كومله و دمكرات در كامپ‌ها فقط حق محافظت از خود را دارند و از سالها پیش فقط در عرصه‌ی سیاسی و مطبوعاتی فعالیت دارند.

پژاك كه مدت‌ها در سكوت به سر می‌برد و از دنیای مجازی و مطبوعاتی حذف شده بود؛ برای ابراز وجودی دوباره، دست به چنین اقدامی زد تا به اصطلاح، مقداری جهت و جریان دنیای مجازی را به سوی خود بكشاند؛ حال این اقدام به چه قیمتی تمام شود برای آنها هیچ تفاوتی نخواهد داشت.بازتاب بیانیه‌ی كُردستیزانه‌ی پژاك در رسانه‌ها و دنیای مجازی، رئیس این فرقه را وادار كرد تا رسماً از احزاب كومله و دمكرات مغذرت خواهی كند. هرچند در آخر سخنانش باردیگر غیرمستقیم اقدام این فرقه را مبنی بر تهدید این احزاب تأیید كرد. اما در هر صورت عبدالرحمن حاجی احمدی بعنوان رئیس دست‌نشانده‌ی فرقه‌ی پژاك، مجبور به غذرخواهی از كومله و دمكرات و از سركردگان آنها شد.

حال كه این فرقه‌ متوجه گاف سیاسی خود شده، توپ را به میدان شاخه‌ی نظامی این فرقه انداخته و آنها را مقصر معرفی كرده است. گویا پژاك از انتشار این بیانیه مطلع نبوده است! جالب اینكه شاخه‌ی نظامی این فرقه، تنها دستورات صادره از مقّر مركزی پژاك در قندیل و سركردگان پ‌ك‌ك را عملی می‌كند و سرخود هیچ كاری انجام نمی‌دهد، اما حالا كه در تنگنای سیاسی و رسانه‌یی قرار گرفته‌اند؛ نظامیان این فرقه‌ را مقصر خوانده‌اند.

بدنبال معذرت خواهی رئیس این فرقه كه خود ساكن شهر كلن آلمان است، شمال بشیری مسئول روابط خارجی این فرقه در مصاحبه با سایت رسمی این فرقه‌ها بنام (فرات نیوز)، نه تنها سخنان رئیس خود و فرقه‌اش را تأیید نكرده، بلكه برعكس گفته‌های وی، رسماً جنگ با كومله و دمكرات را اعلام كرده است و جالب اینكه این عمل كُردستیزانه را نیز حق خود می‌داند.

ناگفته نماند دودستگی و چند دستگی در پژاك، از همان بدو تاسیس وجود داشت؛ اما تا این حد پیش نرفته بود كه پژاك به دو بخش نظامیون و سیاسیون تقسیم شود. چراكه خبرنگار افتخاری ضدپژاك از قندیل، از جلسات متعدد برای رفع مشكل بین طرفین خبر داده است. گفتنی است شاخه‌ی نظامی در این فرقه، دیگر اعضا و بخش‌های فرقه‌ها را مشتی انسان بزدل و ترسو می‌دانند كه جرأت حضور در میدان نبرد را ندارند و خود را با كارهای پوچ و بی‌ارزش در دره‌های قندیل مشغول كرده‌اند.در مقابل، به اصطلاح سیاسیون پژاك نیز اعضای بخش نظامی را مشتی دهاتی، بی‌سواد و بی‌ارزش می‌دانند كه تنها باید اسلحه به دست آنها داد و آنان را به میدان جنگ فرستاد تا دیر یا زود كشته شوند.

حال با این تنقاضات رفتاری و اخلاقی در پژاك كه بازتاب آشكار آنرا در آخرین بیانیه‌ی خود علیه كومله و دمكرات مشاهده كردیم؛ انتظار می‌رود در آینده‌یی نزدیك بسیاری از سركردگان بخش به اصطلاح سیاسی و نظامی پژاك، توسط سركردگان پ‌ك‌ك تشویق شوند. چراكه دستورات صادره از جانب سركردگان پ‌ك‌ك را بخوبی عملی كرده‌اند. هرچند برای تحریف اذهان عمومی و رسانه‌یی، آنرا عملی سرخود توسط شاخه‌ی نظامی این فرقه خوانده‌اند؛ اما واقعیت امر اینكه، هیچ بخش و عضوی در كوهستان‌های قندیل، بدون اجازه‌ی سركردگان پ‌ك‌ك، قادر نیستند جرعه‌یی آب بنوشند.

تاريخ: ۱۳۹۱/۱۰/۳ تعداد بازدید: 8401

نظر کاربران
چرا اونایی که به منفعت ایران است دروغ ها همه بازن اما نوشته هایی که به منفعت حیزب دموکرات است همه فیلترن بژی حیزب دموکرات ایران خودش پک ک را دروست کرده و قرار داده 27سال دارن که پک در مرز های ایرا باشد و نگوزاره حدکا بیاد ایران تنها خالید عزیزی رهبر روژ هلات است
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۳۰

اخخخخخخخخخخخخخخخ
نوشته شده توسط بببببببببب در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۹

آره بخدا همش دروغ فقط هدفشان این است بکان هم بیفتن برادرکشی کنن
نوشته شده توسط دالامپر در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۴

من هم بنوبت ازخودم خسته نباشید میگم
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۲۸

زور راسته. ئیمه ئیرانیم نه کوردستانی .بژی ایران و خه لکی
نوشته شده توسط کاوه در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۷

کاربران محترم حقیقت براتون تلخه مگه نه؟؟؟. اگه کردا ازایران جدابشن اونموقع فقط پشت دست خودتونو میگزید. همین حالاشم کورمانجها سوراناروقبول ندارن وسورانها هم کلهرها رو. اما اقوام ایران چه ماد وچه پارس هزاران سال باصلح وصفا کنارهم زندگی کردن و پشت به پشت هم دادن شما فقط یه عده متعصب بی سواد هستید. چطور کرمانشاهیاروبه عنوان کرد قبول ندارید اما بحث 4پارچه میشه میندازنش وسط.همتون یه مشت فریب خورده اید
نوشته شده توسط senoor در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۷

اين يك دروغ محضه

سياست شايد كاري را بخواهد كه بكني

اما هيچ كردي جيره خوار ايران نيست تا سيساست مدارامون جيره خوار باشن

اين نشريه خودت جيره خواري
نوشته شده توسط خروكه در تاریخ ۱۳۹۲/۴/۱۲

ای نامرد های جمهوری اسلامی کرد ها را به جون هم می اندازید
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۳/۱۶

جالبه
نوشته شده توسط شما در تاریخ ۱۳۹۲/۱/۱۷

مسخره بود مخالفین هرچه چرت وپرت دباره حزب کردا می نویسند
نوشته شده توسط fm در تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۱۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:

جستجو
   

پربیننده ها